CodePlex + TortoiseHg

 

Dla osób chcących rozpocząć pracę z TortoiseHg przeznaczony jest opis znajdujący się na stronie http://codeplex.codeplex.com/wikipage?title=Using%20TortoiseHG%20with%20CodePlex&referringTitle=Source%20control%20clients&ProjectName=codeplex. Polecam również obejrzenie filmiku, do którego odnośnik znajduje się również na wyżej wspomnianej stronie. Dla ułatwienia zamieszczam bezpośredniego linka http://tekpub.com/codeplex. Materiały te są bardzo dobrze zredagowane, zatem nie będę opisywał tego, co już ktoś dobrze zrobił.

Mogłoby wydawać się, że wykonanie wszystkiego zgodnie z opisem to klucz do sukcesu. Niestety jak zawsze w moim przypadku nie obyło się bez problemów. Pierwsze zaskoczenie – po zacommitowaniu komunikat “Invalid User Name”. To akurat łatwizna, wystarczy pogrzebać w ustawieniach. Po wybraniu z menu kontekstowego funkcji Hg Commit wyświetla się okno, w którego menu Tools należy wybrać element Settings. Zakładka Commit i wpisanie w polu Username nazwy użytkownika dodającego źródła skutecznie rozwiązuje problem. Pliki dodane, przycisk Commit wciśnięty i kolejny błąd:

pushing to https://hg01.codeplex.com/abcdapp
searching for changes
1 changesets found
http authorization required
realm: hg01.codeplex.com
HTTP Error 404: Not Found
[command interrupted]

Cóż, login wpisany poprawnie, hasło również. Dla pewności Firewall wyłączony, antywirus również, indeksowanie plików wyłączone i dalej nie działa. Godziny spędzone na poszukiwaniu jak rozwiązać problem, niestety nie przynoszące rozwiązania. Po upływie półtora dnia i klikania w Commit nagle sukces. Nic do tego czasu nie zmieniałem. W tym momencie przypomniało mi się ostrzeżenie przy tworzeniu projektu, że przez najbliższy czas (15 albo 30 minut) może nie udać się dodanie źródeł do projektu. Aż takie wydłużenie tego czasu było dla mnie jednak zaskoczeniem i jednocześnie wnioskiem na przyszłość – czasem potrzeba więcej cierpliwości 🙂 .

Jeszcze jedna wskazówka praktyczna na koniec. Podany link do CodePlex-a pokazuje, że wybrana powinna być na początku opcja Clone. Dziwne jest jednak klonowanie czegoś, co jeszcze nie istnieje. Dla dopiero co tworzonego projektu sugerowałbym najpierw jego utworzenie, a następnie na katalogu z projektem wybranie opcji “Create Repository Here”. Reszta kroków bez zmian.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: